İngiltere Üniversiteleri Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’deki Yüksek Lisans ve Master Programları

İngiltere’de yüksek lisans programlarına başvurabilmeniz için bir lisans bölümünden mezun olmanız veya lisans eğitiminizin son senesinde olmanız gerekir.  İngiltere’de yüksek lisans yapmanın en büyük avantajlarından birisi programların 1 senelik olmasıdır. Böylelikle diğer ülkelerde 2 senede alacağınız yüksek lisans eğitimini 1 senede alarak daha kısa sürede ve ekonomik bir şekilde tamamlamış ve iş hayatına hazırlanmış olursunuz. Tüm dünyada uluslararası geçerliliğinin olması İngiltere’de eğitim almanın bir diğer avantajıdır.

İngiltere’de Yüksek Lisans Yapmanız Ne Tür Avantajlar Sağlar?

İngiltere, oldukça kaliteli eğitim sistemi, akademik araştırmalardaki önderliği ile dünyanın en prestijli üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası alanda geçerliliği olan İngiliz yüksek lisans diploması ile kariyerinize bambaşka fırsatlarla başlarsınız. Tüm bunların yanı sıra ileri seviye İngilizce’niz ve çok kültürlü ortamda bulunmanın sağladığı kişisel gelişim size hayat boyu kazanç sağlayacaktır.

İngiltere’de eğitim alarak;

  • Uluslararası standartlarda zengin bir eğitim imkanı elde edersiniz.
  • Uluslararası arenada oldukça saygın bir diploma kazanabilir, kariyerinize 1-0 önde başlayabilirsiniz.
  • Akademik bilginizi pratik sisteme kolaylıkla entegre edebilirsiniz.
  • Haftanın belirli günlerinde okula giderek boş günlerinizde çalışabilir, deneyim edinebilirsiniz.
  • 1 yıl süren yüksek lisans eğitiminizden sonra 1 sene çalışma imkanı elde edebilir, İngiltere’de iş tecrübesi kazanabilirsiniz.

2013-2014 yıllarında Higher Education Statistics Agency tarafından yapılan bir araştırmaya göre İngiltere’de lisans eğitimi alan öğrencilerin %75’i tam zamanlı iş bulabilirken bu sayı yüksek lisans mezunu öğrencilerde %86’ya çıkmaktadır.

Yararlanabileceğiniz Yüksek Lisans Programları

Taught Masters:

Bu yüksek lisans programının 4 ana seçeneği bulunur.  Bunlar; Master of Arts (MA), Master of Science (MSc), Master of Business Administratition (MBA) ve Master of Engineering (MEng)’dir. Her biri tam zamanlı öğrenim tipinde 1-2 sene sürmektedir.

Bu öğrenim programında, seminer, ders ve eğitim programlarına devam etmeniz beklenir; bunların değerlendirilmesi sınav, tez veya proje şeklinde yapılabilir.

Research Masters:

Bu programda, alanınız ile ilgili daha fazla sorumluluk üstlenir ve yürüteceğiniz tez çalışması kapsamında bir akamisyen tarafından desteklenirsiniz. PhD, en popüler araştırma eğitimidir ve yaklaşık 3-4 yıl sürer. Eğitiminizin sonunda 60.000-100.000 kelimelik tez yazmanız, sunum ve sözlü sınava girmeniz beklenir.

Diğer araştırma programları ise; Master of Science (MSc), Master of Philosophy (MPhil) ve Master of Research (MRes)’tür. Bu programlar kapsam olarak PhD’ye benzemekle birlikte sizden beklenen akademik kağıt daha kısadır.

Yüksek Lisans Eğitimlerinin Maliyeti

Yabancı öğrenciler için İngiltere’de yüksek lisans maliyeti £8,000 – £15,000 arasında değişmektedir. Eğitim giderleriniz, seçtiğiniz yüksek lisans programına, İngiltere’de yaşayacağınız bölgeye ve seçeceğiniz okula göre değişiklik göstermektedir.

İngiltere’de alacağınız yüksek lisans eğitimi ABD’ye kıyasla %30-%60 daha ekonomiktir. Bunu tetikleyen en büyük etken ise ABD’de yüksek lisansın 2 yıl sürmesidir.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

Ücretsiz eğitim danışmanlığı hizmetimiz sayesinde size İngiltere’de en uygun üniversite ve bölümde eğitim alma imkanından faydalanabilirsiniz.

Başvuru sürecinde;

  • Eğitim ve kariyer geçmişinizi göz önünde bulundurarak sizin için en uygun eğitim programlarını ve üniversite şehirlerini araştırıyor,
  • İstediğiniz üniversitelerle görüşmeler yapıp başvuru planınızı hazırlıyor,
  • Başvuru evraklarınızı hazırlanmasında ve değerlendirilmesinde yardımcı oluyor,
  • Eğitim programlarına başvurunuzu yapıyor,
  • Başvurularınızın güncel takibini ve bilgilendirilmenizi sağlıyoruz.
RANDEVU AL