İngiltere Üniversiteleri Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Uzaktan Eğitim

Uzaktan eğitim nedir?

Okurken çalışmak isteyenlerin, kendine ve ailesine zaman ayırmak isteyenlerin tercih edebileceği bir eğitim sistemi olan uzaktan eğitim ile öğrenciler evlerinden rahatça online derslerini takip edebilirler, vize işlemleri ve İngiltere’de konaklama masraflarından da muaf olurlar.

Uzaktan eğitimin avantajları?

  • Kendi ders programınızı ayarlayabilirsiniz
  • Evden çalışarak zaman kazanabilirsiniz
  • Dünyanın herhangi bir yerinden eğitimlere katılabilirsiniz
  • Tam zamanlı bir programa göre daha az maliyet ödersiniz

Eğitiminizin işiniz ve ev yaşamınıza göre şekil alması uzaktan eğitimin en önemli avantajıdır. İngiltere’deki üniversiteler için örgün eğitim kadar önemli olan uzaktan eğitim, hem lisans hemde yüksek lisans eğitimi için verilen örgün eğitimin tüm bölümleri ile aynı değerdedir.

Uzaktan eğitim nasıl işler?

Derslerin online olması sebebiyle bölüm materyalleri de online olarak temin edilir. Eğer isterseniz bazı üniversiteler bu materyalleri size postalayabilmektedir. Derslerin yanı sıra seminerler ve bire bir görüşmelerde online platformda yapılır. Bu seminer ve görüşmeler online haricinde yakın olanlar için yüz yüze de yapılabilmektedir. Eğitmenleriniz ile yapacağınız birebir görüşmeler  ve seminerler akademik kariyeriniz için size sunulan rehberlik ve danışmanlık hizmeti niteliğindedir.

Nasıl yardımcı oluyoruz?

Online ve uzaktan eğitim hakkında daha çok bilgi edinmek için hemen ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanın.

RANDEVU AL