İngiltere Üniversiteleri Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Üniversite Eğitimi (Lisans Eğitimi)

Tüm İngiltere üniversiteleri, uluslararası lisans başvurularını UCAS (Universities and Colleges Admission Service) sistemi üzerinden alır.  Study in UK’in tecrübeli üniversite danışmanları, başvuru süreciniz boyunca size yol gösterir. Resmi bir UCAS başvuru merkezi olan Study in UK’den danışmanlık hizmeti alıyor almanız sizlere bu süreçte avantaj sağlar.

İngiltere’de Lisans Programlarının Süresi

İngiltere’de lisans programları, tıp-diş hekimliği programları hariç olmak üzere 3 yıl sürer. Bu programlar; seminer, atölye ve derslerden oluşan farklı modülleri içerir. Bunlardan bazıları sizin isteğinize göre seçmeli olarak alabileceğiniz modüllerdir.

İngiltere ve Türk Eğitim Sistemindeki farklılıklar sebebiyle mühendislik ve fen programlarının tamamlanması 4 yıl sürebilmektedir. Fakat hızlandırılmış programlar sayesinde lisans eğitiminizi 2 yılda bitirmeniz ve çok daha çabuk iş bulmanızı sağlayan fırsatlar da mevcuttur.

İngiltere’de Lisans Programlarının Çeşitleri

Standart 3 yıllık lisans eğitiminin yanı sıra yan dal veya çift ana dal programları da ilginizi çekebilecek seçenekler arasında. Bu programlar size, zamanınızı iki farklı programa ayırmanızı sağlar. Böylelikle daha fazla modülden oluşan programınız sayesinde kendinizi farklı alanlarda yetiştirip daha fazla iş imkanı bulabilirsiniz.

Sandviç Kurslar ise size 4 yıllık bir eğitim imkanı sunar. Bu program, ilk 3 yıl lisans eğitiminizi aldıktan sonra 1 sene eğitim aldığınız alanda iş imkanı sağlar.

Kısa Süreli Lisans Programları*

  • Certificate of Higher Education (CertHE): Bir yıl tam zamanlı, 2 yıl kısmi zamanlı eğitim imkanı sunar.
  • Diploma of Higher Education (DipHE): 2 yıllık tam zamanlı eğitim almanızı sağlayan kurs programıdır.

*Bu kısımda detayları verilen hızlandırılmış eğitim programları lisansüstü eğitime geçmenize imkan sağlamaz. Fakat lisans programlarına geçmeniz adına faydalıdır.

Nerede Lisans Eğitimi Alabilirsiniz?

İngiltere’deki üniversitelerinde katılacağınız lisans programı, dünya standartlarında bir eğitim almanıza ve dünya çapında prestijli bir çalışan olarak tanınmanıza olanak sağlar.

  • 120 Birleşik Krallık üniversitesi hakkında daha fazla bilgi edinin.
  • 35,000 Birleşik Krallık Lisans bölümü arasından seçiminizi yapın.

Başvuru Sürecinde Size Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

Ücretsiz eğitim danışmanlığı hizmetimiz sayesinde size İngiltere’de en uygun üniversite ve bölümde eğitim alma imkanından faydalanabilirsiniz.

Başvuru sürecinde;

  • Eğitim ve kariyer geçmişinizi göz önünde bulundurarak sizin için en uygun eğitim programlarını ve üniversite şehirlerini araştırıyor,
  • İstediğiniz üniversitelerle görüşmeler yapıp başvuru planınızı hazırlıyor,
  • Başvuru evraklarınızı hazırlanmasında ve değerlendirilmesinde yardımcı oluyor,
  • Eğitim programlarına başvurunuzu yapıyor,
  • Başvurularınızın güncel takibini ve bilgilendirilmenizi sağlıyoruz.
RANDEVU AL