İngiltere Üniversiteleri Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Yöneticilik Eğitimi

Yöneticilik Eğitimine Giriş

Mezun olduktan sonra pazarlama, satış, perakende, finans ve hatta serbest meslek ve girişimcilik alanlarına yönelebilecek olan Yöneticilik Bölümü öğrencileri, geniş bir iş ve sektör imkanına sahip olurlar. İleriye dönük geliştirilebilir ve birçok müşterek alanda saygınlığı arttırabilecek olan çok esnek bir diploma türüne sahip bir bölümdür. İngiltere’deki prestijli okulların mezunları rağbet gördüğü kadar bu üniversitelerden Kabul almakta oldukça zordur. Bunun yanı sıra, birçok üniversite uygun başlangıç maaşlarıyla iyi iş imkanları dahi sunmaktadır.

Yöneticilik Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Yöneticilik Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Yöneticilik Eğitimi diploması, ekonomi, ticaret, insan kaynakları ve etiği dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası bağlamda yöneticiliğin teori ve pratiğini araştırır. Ekonomi ve ticaret hakkında da sağlam altyapıya sahip olan bu bölüm mezunları diğer insanları ya da şirket kaynaklarını yönetme ve yönlendirme konusunda yeteneklerini güçlendirirler. Belirli alanlarda ve ticaret sektöründe iş imkanlarını kuvvetlendirmek isteyenler için dil, ticaret veya ekonomi diplomalarına ek olarak Yöneticilik diploması da edinilmelidir.

Yöneticilik Alanında Kariyer
 • Diplomalı Muhasebecilik
 • Yönetim Danışmanlığı
 • Perakende Bankacılık
 • Pazarlama Yöneticiliği
 • Satış Müdürlüğü
 • Sistem Analizciliği
Yöneticilik Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 35-38 puan.
 • Typical A-levels requirements: Sosyal Bilimler derslerinden AAA/AAB not ortalaması.
 • Typical IELTS requirements: Her bölümden en az 6.5 olmak üzere, ortalama 7.0 puan

IELTS Hazırlık Kursları

Yöneticilik Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeye ihtiyacınız varsa, İstanbul ve Ankara’daki merkezlerimizde esnek programlı IELTS hazırlık eğitimlerimize katılın.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Yöneticilik Eğitimi Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki Yöneticilik okulları hakkında daha fazla bilgi için, The Guardian University Guide 2019’deki en iyi 10 İşletme, Yöneticilik ve Pazarlama okullarını inceleyin.

 1. University of Oxford
 2. University of Warwick
 3. University of Bath
 4. University of St Andrews
 5. Loughborough University
 6. SOAS
 7. University of Surrey
 8. London School of Economics
 9. University College London
 10. King’s College London

Oxford Üniversitesi, LSE, University College London veya King’s College London başvurularınız sırasında yardıma mı ihtiyacınız var? Study in UK’in Oxbridge Servisi dünyanın en iyi üniversitelerine yaptığınız başvurularınızı tüm ayrıntılarıyla takip edecek, sizi ve niyet mektubunuzu okul mülakatlarına göre hazırlayacaktır.

Yöneticilik Eğitimine Başvurun

İngiltere’deki Yöneticilik Eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi için ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanın. Okul başvuru işlemlerinde nasıl bir yol izlendiğini öğrenin. Premium Servisimizin en az bir okuldan kabul almanızı garantilediğini unutmayın!

RANDEVU AL