İngiltere Üniversiteleri Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Psikoloji Eğitimi

Psikoloji Eğitimine Giriş

Psikoloji bilimi sayesinde insan zihnini ve davranışını düşünce ve duyguya bağlı olarak açıklamak mümkündür. Çoğu Psikoloji programı bu durumu deneysel yöntem, bilgi teknolojisi ve teori inşası gibi pratik uygulamalarla geniş bir bilgi birikimi sağlayarak öğrenciye açıklamayı amaçlamaktadır. Psikoloji modülleri araştırmayı, istatistik yöntemlerini ve beyin davranışını içermenin yanı sıra ceza, eğitim, uygulama, hukuk, yönetim ve adli tıp gibi psikolojinin farklı dallarını da inceler.

Psikoloji Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Psikoloji Eğitimine başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Psikoloji iki farklı lisans derecesi altında toplanmıştır. Bunlardan ilki liberal sanatlar ve eğitim üzerine yoğunlaşan Bachelor of Arts, bir diğeri ise bilim ve matematikle daha yoğun ilgilenen Bachelor of Science’dır.

Psikoloji Alanında Kariyer

Psikoloji mezunları insan kaynakları, sosyal hizmet, ruh sağlığı, psikoterapi, reklamcılık, pazarlama ve eğitim gibi çok çeşitli alanlarda kamu ve özel sektörde kariyer yapabilirler.

Psikoloji Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 34 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: Herhangi bir bölümde 6.0 dan düşük olmamak şartıyla 6.5 ortalama aranmaktadır.

IELTS Hazırlık Sınıfları

Piskoloji bölümüne başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Psikoloji Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki en iyi Psikoloji bölümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Guardian University Guide 2019 listesinde Psikoloji alanında ilk 10 sırada yer alan üniversitelere göz atabilirsiniz.

 1. University of St Andrews
 2. University of Bath
 3. University of Cambridge
 4. University of Oxford
 5. University College London
 6. Durham University
 7. Cardiff University
 8. University of Buckingham
 9. Loughborough University
 10. Nottingham Trent University

Cambridge Üniversitesi’ne başvurmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge hizmetimiz sizi yoğun mülakat provalarıyla ve uzman niyet mektubu tavsiyeleriyle dünyanın en iyi birkaç üniversitesi için tamamen hazır hale getirir.

Psikoloji Eğitimine Başvurun

Eğer siz de İngiltere’de Psikoloji bölümüyle ilgilendiyseniz ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden hemen şimdi faydalanın. Premium Servisimizden faydalanırsanız eğer en az bir İngiliz Üniversitesinden kabulünüzü garanti altına almış olursunuz.

RANDEVU AL