İngiltere Üniversiteleri Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Medya ve İletişim Eğitimi

Medya ve İletişim Eğitimine Giriş

Medya Prodüksiyon bölümüne eş değer olabilecek Medya ve İletişim bölümü, daha teorik olmakla birlikte daha çeşitli konuları kapsar. Ders içeriğinde geleneksel teori ve analitik temelli alanlar olan dilbilim, fotoğraf düzenleme, TV ve radyo prodüksiyonu, ses manipülasyonu gibi birçok alanı da kapsamaktadır.

Medya ve İletişim Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Medya ve İletişim Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

21. yüzyılda medyanın işleyişini derinlemesine öğrenen öğrenciler eğitimlerinin ilk yılına mütakip sonraki yıllarda uzmanlaşmak istedikleri alan üzerine eğitimlerini yoğunlaştırırlar.

Medya ve İletişim Alanında Kariyer

Medya ve İletişim bölümünden mezun olan bir öğrenci gerekli bütün niteliklere sahip olarak mezun olur. Sektöre yeni atılmış yeni mezunlar TV, radyo ve filmlerde pratik medya rollerinin yanı sıra metin yazarlığı, pazarlama ve gazetecilik gibi alanlarda da iş imkanı bulabilirler. Medya ve İletişim bölümü kendi doğası gereği size takip edebileceğiniz birçok yol sunar.

Medya ve İletişim Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 32 puan.
 • Typical A-levels requirements: ABB.
 • Typical IELTS requirements: 6.5 genel olarak, herhangi bir alanda 5.5’den düşük olmamalıdır.

IELTS Hazırlık Sınıfları

Medya ve İletişim Eğitimine başlamadan önce IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa, İstanbul ve Ankara ofislerimizde IELTS Hazırlık Kurslarımıza katılabilirsiniz.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Medya ve İletişim Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki En İyi Medya ve İletişim kursları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Guardian University Guide 2019′daki ilk on medya ve sinema üniversitesiyle ilgili ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz.

 1. London School of Economics
 2. Goldsmiths, University of London
 3. Cardiff University
 4. King’s College London
 5. University of Leeds
 6. University of Westminster
 7. Loughborough University
 8. University of Leicester
 9. City, University of London
 10. Royal Holloway University of London
Medya ve İletişim Eğitimine Başvurun

Eğer daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden hemen şimdi faydalanın. Premium Servisimiz size İngiltere üniversitelerinden en az bir kabulü garanti ederken, geniş hizmet yelpazemiz herkesin ihtiyacına yönelik bir hizmet sunmaktadır.

RANDEVU AL