İngiltere Üniversiteleri Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de İşletme ve Yönetim Eğitimi

İşletme ve Yönetim Eğitimine Giriş

Öğrenciler, İşletme ve Yönetimin adımları olan organizasyonu planlama, işletme ve operasyon kısımlarının her her birini öğrenirler. Programın ilk yılında, finans, pazarlama, insan kaynakları ve idare derslerini kapsayan hazırlık eğitimi tamamlandıktan sonraki yıllarda öğrenciler ilgi alanına göre uzmanlaşabilir ya da genel İşletme ve Yönetim derslerine devam edebilirler.

İşletme ve Yönetim Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK olarak, İşletme ve Yönetim Eğitimine ücretsiz başvuru desteği sağlıyoruz. Ücretsiz Danışmanlarımızdan randevu almak için hemen iletişime geçin.

Birçok İşletme ve Yönetim bölümü size bölümün gerektirdiği tecrübeyi ilk elden yaşama şansını dünya çapında tanınmış şirketlere yerleşme fırsatıyla sunar. Eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlar danışmanlıktan insan kaynaklarına, finanstan ticarete kadar uzanan geniş bir yelpazede iş bulma şansı yakalarlar.

İşletme ve Yönetim Alanında Kariyer

Muhasebe, reklamcılık, bankacılık, danışmanlık, yöneticilik, insan kaynakları ve pazarlama gibi çok alanı kapsayan İşletme ve Yönetimi öğrencileri rahatlıkla iş bulabilirler.

İşletme ve Yönetim Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 35-38 puan.
 • Typical A-levels requirements: Sosyal Bilimler derslerinden en az AAA/AAB not ortalaması
 • Typical IELTS requirements: Her bölümden en az 6.5 olmak üzere ortalama 7.0 puan

IELTS Hazırlık Sınıfları

İşletme ve Yönetim Eğitimi öncesinde IELTS seviyenizi yükseltmek istiyorsanız, İstanbul ve Ankara’daki merkezlerimizde esnek ders programlı IELTS sınıflarımıza katılın.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de İşletme ve Yönetim Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki İşletme ve Yönetim Eğitimi ile ilgili ayrıntılı bilgi için, The Guardian University Guide 2019’nin hazırladığı en iyi ilk 10 İşletme, Yönetim ve Pazarlama okulları listesine göz atın.

 1. University of Oxford
 2. University of St Andrews
 3. University of Warwick
 4. University of Bath
 5. Loughborough University
 6. University of Buckingham
 7. Goldsmith, University of London
 8. Lancaster University
 9. Durham University
 10. University of Derby

Oxford veya Cambridge üniversitelerine başvuruda yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz, dünyanın en iyi üniversitelerine yaptığınız başvurularınızı tüm ayrıntılarıyla takip edecek, sizi ve niyet mektubunuzu okul mülakatlarına göre hazırlayacaktır.

İşletme ve Yönetim Eğitimine Başvurun

İngiltere’de İşletme ve Yönetim Eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Premium Servisimizi kullanan öğrencilerimize ise başvuruları arasından en az bir tanesinden kabul alma garantisi veriyoruz!

RANDEVU AL