İngiltere Üniversiteleri Resmi Başvuru Merkezi

İngiltere’de Gazetecilik Eğitimi

Gazetecilik Eğitimine Giriş

İlerleyen teknoloji ve değişen trendler ile 21. yüzyılın gazeteciliği sürekli gelişiyor ve değişiyor olsa dahi, Gazetecilik bölümü bir öğrencinin okuyabileceği en eski ve en saygın bölümlerden biridir.

İngiltere’deki Gazetecilik okulları öğrencilerini, basılı ve online kariyer için hazırlanmaya odaklarlar. Etkinlik haberleri araştırması ve hazırlaması, kitlelerin eğilimleri ve sorunları, dijital gazetecilik, küresel gazetecilik, dergi ve multimedya gazeteciliği, stenografi teknikleri üzerine yoğunlaştırılmış bir eğitim söz konusudur.

Gazetecilik Eğitimine Nasıl Başvurabilirim?

Study in UK, Gazetecilik Eğitimi başvurunuzda yardımcı olmak için burada. Hemen başvurun ve Study in UK ofislerinde veya Skype üzerinden ücretsiz danışmanlığınızı ayarlayın.

Üniversiteler öğrencilere tecrübe kazanmaları için İngiltere’deki okulların sektör içindeki ortaklarıyla üç aydan bir yıla kadar staj imkanı sunar ve öğrencilerin son yılı süresince işe yerleşmesini teşvik ederler.

Gazetecilikte Kariyer

Gazetecilik mezunları müzikten spora, habercilikten sinemaya neredeyse sınırsız çalışma alanına sahiptir. Ayrıca bu bölümden mezun olanlar eleştirmenlik, editörlük, sayfa tasarımı, haber toplama, düzeltme okuması, metin yazarlığı, web düzenleme, PR, sosyal medya ve pazarlama alanlarında da uzmanlaşabilirler.

Gazetecilik Eğitimi İçin Giriş Şartları
 • Typical International Baccalaureate requirements: 32-34 puan.
 • Typical A-levels requirements: İngiliz Dili ve Edebiyatı dahil ABB not ortalaması.
 • Typical IELTS requirements: Her bölümden en az 6.0 olmak üzere ortalama 6.5 puan.

IELTS Hazırlık Sınıfları

Gazetecilik bölümü öncesinde IELTS seviyenizi yükseltmek istiyorsanız, İstanbul ve Ankara merkezlerimizde esnek ders programlı IELTS sınıflarımıza katılın.

İngiltere’deki her üniversitenin kabul şartlarının farklılık gösterdiğini göz önünde bulundurun.

İngiltere’de Gazetecilik Eğitimini Nerede Okuyabilirim?

İngiltere’deki Gazetecilik okulları hakkında bilgi için, The Guardian University Guide 2019’daki en iyi 10 Gazetecilik okulunu inceleyin.

 1. University of Sheffield
 2. Oxford Brookes University
 3. Cardiff University
 4. Newcastle University
 5. University of Stirling
 6. Kingston University
 7. Edge Hill University
 8. University of Lincoln
 9. University of Strathclyde
 10. Northumbria University
Gazetecilik Eğitimine Başvurun

İngiltere’deki Gazetecilik Eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi için ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanın. Premium Servisimizin en az bir okuldan kabul almanızı garantilediğini unutmayın!

RANDEVU AL