İngiltere Üniversiteleri Resmi Başvuru Merkezi

De Montfort University

De Montfort University

Temel Bilgiler

Lokasyon
Leicester, England
Kuruluş Tarihi
1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi
8.5%
Öne Çıkan Bölümler
Sanat ve Tasarım
Üniversite Ücreti (Yıllık)
£12,250-12,750

Genel Bakış

Öğrencilerini girişimcilik ile teşvik eden De Montfort University’nin yeni mezunları, ortalama 24.000 £ kazanmaktadır. Leicester kurum olarak öğrencilerin yapabileceği en değerli yatırımlardan biridir. Her yıl 100’den fazla işletmeyi açan De Montfort University öğrencilerinin sahip olduğu en büyük avantajı kampüs bazlı yerleştirme planıdır. Bu plana göre öğrencilerin üniversite içinde eğitim alırken çalışabilmeleri de mümkündür.

Öğrencilerin sahip olduğu fırsatlardan yararlanmanız ve bu yaratıcı kitle içerisinde hedeflerinin peşinden koşan bireyler olabilirsiniz. De Montfort Univerity, 170’den fazla bölümünü birçok mesleki dernek ve kuruluş tarafından akredite ettirmiştir. Verdiği eğitimler ile de dünya lideri araştırmalara imza atmış ve işletmelerle kurduğu yakın ilişkiler sayesinde öğrencilerine iş istihdamı açısından kolaylıklar sağlamıştır.

De Montfort University’nin sunduğu lisansüstü eğitimi, endüstri ile iç içe ve alanında en özel araştırmaların bulunduğu programlardan oluşmaktadır. Yapılan çalışmaları takip etmeniz sonucunda, konular hakkında detaylı ve güncel bilgilere kolaylıkla erişme imkanınız bulunur. BT, yönetim, hukuk ve kriminoloji, yaratıcı endüstriler, çevre ve sürdürülebilirlik endüstrileri, sağlık ve yaşam bilimleri gibi birçok alana sizi hazırlayan eğitim sistemi ile kazanımlarınız artacaktır.

İngiltere’nin kalbinde bulunan De Montfort University, bir kalite ve farklılık üniversitesidir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

De Montfort University’nin Uluslararası Öğrenci Destek Servisi, öğrencilerin karşı karşıya kaldıkları sorunları çözebilmek adına yardımcı olmaktadır. Öğretim hayatınız devam ettikçe uzmanlar tarafından Leicester’da yaşam ve eğitim hakkında danışmanlık alabilirsiniz. Servisin düzenlediği ‘Hoşgeldiniz Haftası’ kapsamındaki etkinlikler ile öğrencilerle ve okulla kaynaşmanız hızlandırılmaktadır.

De Montfort University, Uluslararası Destek Servisinin yanı sıra sunduğu bazı destek servisleri ile de öğrencilerinin eğitim standartlarını arttırmayı hedeflemektedir. Örneğin öğrenim hayatına yeni başlayan öğrenciler için İngiltere’ye ve üniversiteye adaptasyonunu sağlamak adına akademik destek servisi bulunmaktadır.

 • Centre for Learning and Study Support (ClaSS – Eğitim ve Öğrenim Desteği Merkezi) aracılığıyla akademik ve mesleki becerileriniz geliştirilirken yazma yetinize de destek sağlanmaktadır. Bunun haricinde sunduğu eleştirel düşünebilme ve öz yönetimli öğrenme alanındaki eğitimlerine ek olarak sunduğu seminerleri ile sürekli öğrenci merkezli bir gelişim programı sürdürmektedir.
 • Student Advice Centre (SAC – Öğrenci Danışma Merkezi) sayesinde her fakülteden öğrenci, eğitim alanındaki destek talepleri için bu merkeze başvurabilir. Danışma merkezi öğrencilere talepleri karşılığında tavsiyelerde bulunur.
 • Danışmanlık, Ruh Sağlığı ve Refah ekibi, eğitim hayatınız boyunca yaşayabileceğiniz her türlü ruh sağlığı sorununuza destek olabilmek için size yardımcı olmaktadır. Kişiyle bire bir ve yüz yüze verilen destek kapsamında sinirsel veya duygusal gerginliklerinizde size yardımcı olmak amacı ile kurulmuş bir ekiptir.
 • Kariyer ve İstihdam ekibi, sizi iş hayatınıza hazırlamaktadır. Sadece CV hazırlamanıza yardımcı olmayan ekip e-rehberlik ve psikometri testleri ile sizin sürekli gelişiminizi takip etmektedir.
 • Üniversitede bulunan uygulamalar ile iş fırsatı bulmanız daha okul yıllarında başlamaktadır. Frontrunners, kampüs bazlı yerleşim sağlayarak bilgilerinizi hayata geçirmenize fırsat tanımaktadır. Unitemps, üniversite içinde ve dışında yarı zamanlı ve geçici işler sunarak eğitim hayatınızda dahi çalışabilmenize olanak tanır.

Sıralama

 • University Guide 2017’de 67. sırada
 • Guardian University Guide 2017’de 61. sırada

Sanat ve Tasarım Eğitimi

İngiltere’de verdiği yüksek kaliteli eğitim ile öğrencilerine mükemmel stüdyolar ve atölyeler sunan De Montfort University, 20’den fazla ayrıca farklı konu alanları ile sanat ve tasarımın önde gelen üniversitelerinden biridir. Öğrencilerin katılmış olduğu yüksek profilli yarışmalardan kazandığı ödüller ulusal ve uluslararası düzeyde geçerliliğe sahiptir. Ayrıca öğrenciler, yaptıkları çalışmaları Londra’daki Graduate Fashion Week ve New Designers in London gibi önde gelen mekanlarda sergileme imkanı bulurlar.

13 National Teaching Fellows(Ulusal Öğretim Üyesi) sahibi olan De Montfort University’nin haricinde bir üniversite daha İngiltere’de bu prestijli ödüle sahiptir. Yenilikçi eğitim programları ve yürüttüğü araştırmalarıyla ünlü olan üniversite, dünyada sadece bir kaç kurumda daha öğretilen kontür modası ve ayakkabı tasarımı gibi eşsiz bölümlerde eğitim vermektedir.

Konaklama

Üniversitede ilk yılı olan İngiliz veya uluslararası öğrenciler için konaklamayı garanti eden De Montfort University, bu hizmetini şehir kampüsünün içinde ya da yürüme mesafesinde bulunan tesisleri ile sağlamaktadır. Bu tesisler 10 adet yurt ve 300 üniversite destekli en-suite oda veya ortak dairelerden oluşmaktadır.

Leicester’da öğrenim gören öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama seçeneği öğrenci yurtlarıdır. Bu seçeneği cazip kılan tüm öğrenciler için bir odasının bulunması ve en kolay ulaşılabilen olmasıdır. Konaklama probleminizi ortadan kaldıran De Montfort University, sürekli düzenlediği sosyal aktiviteler ile de okula alışıp yeni arkadaşlar edinmenize de olanak sağlamaktadır. Dönem öncesi veya oryantasyon döneminde okulda kalmayı planlayan öğrenciler için de konaklama imkanı mümkündür.

Lokasyon

Konum itibariyle Londra’ya Leicester’den trenle bir saat uzaklıkta olan şehir, İngiltere’nin kalbinde ve Büyük Britanya’nın en büyük onuncu şehri olma özelliğine sahiptir. Uluslararası öğrencilerin kendi kültürlerinden bir parça bulabileceği şehirde çok kültürlü ve hoşgörülü bir ortamın bulunması da şehri yaşamak için kaçınılmaz kılmaktadır. Tasarımcı butikleri, sinema, restoran ve kültürel bölgeleriyle dolu şehir merkezine beş dakika yürüme mesafesinde olan ana kampüsü de sosyal yaşam adına kolaylık sağlamaktadır.

Sahip olduğu güzel parklar ve yürüyüş yollarıyla şehre açık bir kampüsü ile dikkat çeken De Montfort University, modern ve yeni kompleksleri ile de öğrencilerine kaliteli bir eğitim süreci sunmaktadır. Modern tesislerini birinci sınıf ekipmanlar ve çalışma alanları ile donatan okul yatırımlarına her sene arttırarak devam etmektedir. Bütün amacı kampüs içerisindeki modern ve ilham verici bir ortamın gelişimini sağlamaktır. Şehir merkezindeki kampüste bulunan eğitim sınıfları, yemek alanları ve Öğrenci Birliği odası için yapılan gelişmeler, bu çalışmaların sadece birkaçıdır. Bu çalışmalar için ayrılan yatırım yaklaşık 90 milyon sterlindir.

Sanat, Tasarım ve Beşeri Bilimler Fakültesi alanında en iyi eğitim veren tesislere sahip olan De Montfort University, Birleşik Krallık’taki yaratıcı yüksek eğitimin en önde gelen eğitim kurumlarından birisidir. Hatta 8.5 milyon sterline yapılan ve Londra 2012 Olimpic’te kullanılan su sporları merkezi sahip olduğu en önemli tesislerden bir tanesidir. Bu tesiste bulunan 25 metrelik yüzme havuzunun yanı sıra okulda bulunan tam donanımlı spor salonu, fitness salonu ve tırmanma duvarı da öğrencilerin kullanımına açık başka tesisleridir.

Mezunlar

Tasarım

 • Ken Shuttleworth, mimar
 • Graham Cartledge CBE, mimar
 • Nicola Pellow, web tasarımcısı
 • Janet Reger, tasarımcı

Sanat

 • Martin Ballard, BBC radyo sunucusu
 • Zarina Bhimji, Fotoğrafçı ve film yapımcısı
 • JS Clayden, Pitchshifter vokali, PSI Records kurucusu
 • Marverine Cole, Sky News sunucusu
 • Dorothy Cross, sanatçı
 • Charles Dance OBE, aktör
 • Pete Donaldson, yayıncı
 • Keeley Donovan, BBC sunucusu
 • Mike Foyle, müzik yapımcısı
 • Any Gotts, fotoğrafçı
 • Akram Khan, dansçı
 • Nero, müzik yapımcısı
 • Nick Ruston, sanatçı
 • Simon Wells, yönetmen

Spor

 • Mahendra Singh Dhoni, Hindistan Kriket Kaptanı. Hon. LittD (Doctor of Letters) ile ödüllendirilmiştir
 • Eddie "The Eagle" Edwards, kayakçı
 • Harry Ellis, Eski İngiliz uluslararası rugby oyuncusu
 • Kim Joo-Sung, eski Kore uluslararası futbol oyuncusu
 • Lewis Moody MBE, eski İngiliz rugby kaptanı
 • Geordan Murphy, Leicester Tigers rugby kaptanı
 • Budge Poutney, eski Northampton rugby direktörü

Moda

 • Laura Coleman, Model
 • Liam Fahy, ayakkabı tasarımcısı
 • Janet Reger, iç giyim tasarımcısı

BÖLÜMLER/COURSES

DE MONTFORT ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ
Courses at De Montfort University

BURSLAR/SCHOLARSHIPS

DE MONTFORT ÜNİVERSİTESİ BURSLARI
Scholarships at De Montfort University
RANDEVU AL