St Mark & St John Üniversitesi
St Mark & St John Üniversitesi

location

St Mark & St John Üniversitesi Location

South England

St Mark & St John Üniversitesi

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

St Mark & St John Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Plymouth, England
Kuruluş Tarihi 1840
Öne Çıkan Bölümler Gazetecilik, Yöneticilik, Spor
Uluslararası Ücretler £10,800-9,230
Temel Bilgiler
Lokasyon Plymouth, England
Kuruluş Tarihi 1840
Öne Çıkan Bölümler Gazetecilik, Yöneticilik, Spor
Uluslararası Ücretler £10,800-9,230

Genel Bakış

St Mark ve St John Üniversitesi, 1840 ve 1841yıllarında iki ayrı kolej olarak kurulmuş,  2012 yılında Üniversite statüsüne akredite edilmiştir. Üniversite Plymouth'un güney kıyı kenti yakınlarında bulunuyor, sadece bir kampüste kayıtlı 4000'den fazla öğrenci eğitim görmeketedir.

Times'ın St Mark ve St John Üniversitesini öğrenci memnuniyeti  bakımından İngiltere'nin en iyi 10 üniversitesi arasında göstermiştir, Sosyal Hareketlilik Endeksi ise; St Mark ve St John'u İngiltere'de sosyal hareketlilik için en iyi üniversite olarak seçmiştir. Öğrencilerin% 94'ü mezun olduktan sonra altı ay içinde istihdam edilmektedir.

1840’lı yıllarda okul İngiltere'de en eski öğretmen okuluydu, ve en çok bu gelenekesel ünü ile bililnmketedir. Spor ve gazetecilik programları da 2013 yılında açılan yeni bir Gazetecilik ve Medya Merkezi'nden yararlanarak, eğitime başlamıştır. Üniversite birçok mesleki kurslar, endüstri ve akreditasyon kurumlarıyla iyi ilişkiler içindedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

St Mark & St John Üniversitesi, lisans ve lisansüstü derslerin yanı sıra uluslararası bir vakıf programı ve uluslararası öğrencilere yönelik akademik İngilizce hazırlık kursları sunmaktadır. Dönem boyunca, iş İngilizcesi, akademik yazı ve çağdaş İngiliz toplumu gibi alanlardaki gruplar veya kişiler için esnek İngilizce dil kursları hizmetler sunmaktadır.

Sıralama

  • 2017 yılında The Times University Guide tarafından 105. Sırada gösterilmiştir.

St Mark & St John Üniversitesi 2014 yılında Birleşik Krallık'ta The Times tarafından öğrenci memnuniyeti ve öğretim kalitesi için 4. sırada yer almıştır,  İngiltere'nin güneybatısındaki istihdam edilebilirlik açısından en yüksek 2. sırada yer almıştır.

Konaklama

Kampüste yedi tane yemek imkanı sunan yurtlar ve yaklaşık olarak 500 öğrenciye yer açacak 38 mutfaklı köy evleri bulunmaktadır. Konaklama, bütün öğrenciler tarafından kullanılabilir; Köy Evleri genellikle geri dönen ve lisansüstü öğrenciler tarafından kullanılmaktadır. Plymouth'da ve çevresinde, İngiliz ailelerle birlikte kalabileceğiniz evlerde özel kiralık konaklama birimleri de mevcuttur.

Lokasyon

St Mark & St John, İngiltere'nin güneybatısındaki Plymouth'da, Dartmoor Milli Parkı ile kıyı arasında tek başına bir kampüste yer almaktadır. Plymouth, seçkin bir tarihe ve güçlü denizcilik geleneğine sahip modern, canlı bir şehir olarak bilinmektedir. Londra'nın yaklaşık 350 km güneybatısında yer almaktadır. Şehrin sahil açıklığı açık hava meraklıları için fırsatlarla doludur ve kentin birkaç kilometre uzaklığında ünlü plajları vardır.

 

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi