Royal Conservatoire of Scotland
Royal Conservatoire of Scotland

location

Royal Conservatoire of Scotland Location

Scotland

Royal Conservatoire of Scotland

location

Img

Scotland

ADD TO FAVOURITES

Royal Conservatoire of Scotland

Temel Bilgiler
Lokasyon Glasgow, Scotland
Kuruluş Tarihi 1847
Öne Çıkan Bölümler Müzik, Tiyatro, Film
Uluslararası Ücretler £12,000-12,300
Temel Bilgiler
Lokasyon Glasgow, Scotland
Kuruluş Tarihi 1847
Öne Çıkan Bölümler Müzik, Tiyatro, Film
Uluslararası Ücretler £12,000-12,300

Genel Bakış

Royal Conservatoire of Scotland, Glasgow, İskoçya merkezli bir müzik tiyatrosu ve dans konservatuarıdır. 1845 Glasgow Educational Association tarafından kurulan okul, 1993 yılında İngiltere’de lisans verebilme gücüne sahip ilk konservatuar olmuştur. Royal Conservatoire of Scotland bugün 50’den fazla ülkeden kayıt olmuş 1.000’e yakın öğrencisiyle en hareketli sahne sanatları okuludur.

Roya Conservatoire of Scotland, mesleklerle yakın bir ilişki sürdürerek derslerin mesleki uygunluğunun sağlanmasını garantiler. Ayrıca Konservatuar mesleki olarak aktif bir çok yarı zamanlı eğitmeni de kadrosunda bulundurarak öğrencilere meslekle doğrudan ve canlı bir bağlantı sağlar. Yarı zamanlı eğitmenlerin mesleki aktivitelerine ek olarak, Royal Conservatoire of Scotland’ın tam zamanlı eğitim kadrosu da kendi mesleki uzmanlık alanlarında seçkinlikleriyle tanınan bireylerdir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Konservatuar öğrencilere eğitimlerinde karşılaşabilecekleri dil ile ilgili sorunlarında yardımcı olabilecek ve aynı zamanda genel eğitim tavsiyelerinde bulunabilecek Efektif Öğrenim Eğitmenlerine sahiptir. Dönem başında enternasyonel öğrenciler için çeşitli aktiviteler düzenleyen Öğrenci Birliği’nden de genel öğrenci desteği alınabilir.

Sıralama

Royal Conservatoire of Scotland, Guardian Müzik eğitimi sıralamalarında ülkede 13. ve Times’da 36. sıradadır. 2014 Research Excellence Framework, RCS araştırmalarının güçlü alanları müzik ve tiyatro olmak üzere, üçte ikisinden fazlasının ‘dünya lideri’ veya ‘uluslararası düzeyde mükemmel’ olarak sınıflandırmıştır.

Konaklama

Royal Conservatoire of Scotland, Liberty House öğrenci yurdu ile olan anlaşması sayesinde yeni öğrencilere Glasgow’da okula yürüme mesafesinde öğrenci yurtlarında yaşama şansı verir. Studyo olmayan apartman daireleri,daire başına 9 kişilik gruplar halinde ortak mutfaklı şekilde düzenlenmiştir.

Lokasyon

Glasgow is home to more than 35 museums and galleries, which include the Burrell Collection, the Hunterian, the Art Gallery & Museum at Kelvingrove, the People's Palace and the McLellan Galleries, while the city's Mitchell Library is the largest public reference library in Europe. Edinburgh is only 45 minutes away by train and London around five hours by train or an hour by air.

Glasgow’un Mithcell Kütüphanesi Avrupa’nın en büyük kamu referans kütüphanesidir. Ayrıca Burrell Koleskiyonu, Hunterian, Kelvingore’daki Sanat Galerisi ve Müze, People’s Palace ve McLellan Galleries’de dahil olmak üzere 35’ten fazla müze ve galeriye de ev sahipliği yapar. Edinburgh trenle 45 dakika ve Londra trenle yaklaşık beş saat, uçakla bir saat uzaklıktadır.

Mezunlar

 • James McAvoy (Aktör)
 • Ian Richardson (Aktör)
 • Jack Bruce (Müzisyen)
 • John Hannah (Aktör)
 • David Tennant (Aktör)
Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi