Manchester School of Architecture
Manchester School of Architecture

location

Manchester School of Architecture Location

North England

Manchester School of Architecture

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Manchester School of Architecture

Temel Bilgiler
Lokasyon Manchester, England
Kuruluş Tarihi 1996
Öne Çıkan Bölümler Mimarlık
Temel Bilgiler
Lokasyon Manchester, England
Kuruluş Tarihi 1996
Öne Çıkan Bölümler Mimarlık

Genel Bakış

Manchester School of Architecture (MSA), Manchester Metropolitan University ve  University of Manchester. tarafından ortak yürütülen lisans ve lisansüstü mimarlık bölümleri sunmaktadır. Öğrenciler, her iki üniversitedeki mevcut kaynaklardan, öğretim ve araştırma uzmanlığından yararlanabilmektedirler. Okul aynı zamanda, İngiltere’nin kuzey batısındaki mimari endüstriyle olan yakın ilişkisinden de fayda sağlamaktadır.Uluslararası istihdama uygun olan öz güven, yaratıcılık ve yetenekleriyle tanınan Manchester School of Architecture mezunları iş dünyasında çok değerlidirler.

MSA BA(Hons) Mimarlık ve Mimarlık Yüksek Lisans (MArch) bölümleri Architects Registration Board (ARB) ve Royal Institute of British Architects (RIBA) tarafından Part 1 ve Part 2 vasfında kabul edilmektedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Öğrenciler hem Manchester Metropolitan University’de hem University of Manchester’da öğrenci destek merkezlerinden faydalanabilirler. Bu merkezlerin faaliyetleri kariyer danışmanlığı, rehberlik , eğitimsel ve dinsel destek de dahil olmak üzere çeşitli konularda tavsiye ve yardım içermektedir.Yazılı be sözlü becerilerle ilgili yardım almak isteyen öğrenciler için İngilizce dil dersleri de mevcuttur.

Sıralama

Manchester School of Architecture, İngiltere’deki en iyi lisans ve lisansüstü mimarlık eğitim enstitülerinden biridir. Okul, mimarlık okulu İngiltere sıralamalarında Guardian University Guide 2017’de 7. ve Complete University Guide 2017’de 14. sırada yer almıştır.

Konaklama

Tüm birinci sınıf öğrencilerinin konaklaması University of Manchester tarafından sağlanmaktadır.

Lokasyon

Manchester’ın kalbinde yer alan Manchester School of Architecture, kampüse yakın yerlerdeki farklı eğitim, spor ve eğlence aktiviteleriyle birlikte üniversite hayatını keyifli bir hale getiriyor.

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi