Imperial College London
Imperial College London

Rank

Imperial College London Ranking

4

location

Imperial College London Location

London

Imperial College London

Rank

University Ranking

4

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1907
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 43%
Öne Çıkan Bölümler Bilim, Mühedislik, Tıp
Uluslararası Ücretler £25,000-28,000
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1907
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 43%
Öne Çıkan Bölümler Bilim, Mühedislik, Tıp
Uluslararası Ücretler £25,000-28,000

Genel Bakış

Imperial College London, istikrarlı bir şekilde dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Oxford ve Cambridge'i de içine alan altı seçkin İngiliz üniversitesinden oluşan "Altın Üçgen" in bir parçası kabul edilir. Imperial College dünya standartlarındaki bilim, mühendislik ve tıp programları ile tanınır ancak son yıllarda Imperial College İşletme Fakültesi ve Beşeri Bilimler departmanı ile de ciddi anlamda itibar kazanmıştır.

Imperial College London prestijli İngiliz üniversitelerinin oluşturduğu Russell Grubunun bir parçasıdır. En son yayınlanan Times Good University Guide listesinde İngiltere'nin en iyi 4 üniversitesi arasında yer almaktadır. Imperial College, güncel olarak QS Dünya Sıralamalarında dünyanın 2. en iyi üniversitesidir. Tarihi boyunca Tıp Bilimlerinde kazandığı 14 Nobel Ödülü ve 81 üyelikle üniversitede, sürekli olarak çığır açan araştırmalar yapılmaktadır.

Imperial College ana kampüsü, Londra'nın merkezindeki South Kensington'da bulunmaktadır. Londra Üniversitesi kurucu yüksekokullarından biri olan Imperial College, kuruluşunun 100. yıldönümünde 8 Temmuz 2007'de Londra Üniversitesi'nden ayrılmıştır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Imperial Uluslararası Ofisi, öğrencilere İngiltere’ye yerleşme konusunda verilen hizmetleri yönetir. Özellikle İngiltere öğrenci vizelerine, eğitim sırasında ve sonrasında çalışma kurallarına yoğunlaşır. Buna ek olarak, uluslararası öğrenciler için oryantasyon etkinlikleri düzenler ve öğrencilerin ülkeye varışından önceki süreçte iletişim ve bilgilendirme sağlar.

İngiltere genelinde görülmesi gereken yerlere yıl boyunca çeşitli geziler düzenlenirken ayrıca aile yanı konaklama seçeneği sağlayan dış bağlantılara da sahiptir.

Sıralama

 • Times Üniversite Rehberi 2017’de 5. sırada
 • Guardian Üniversite Rehberi 2017’de 7. sırada
 • QS Dünya Üniversite Rehberi 2017’de 9. sıradadır

Imperial College, istikrarlı olarak dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Küresel çapta birçok sıralamada en iyi ilk 10 üniversite arasına girmiştir. Üniversite 2014 Dünya Üniversitelerinin Akademik Sıralamasında 22. olmaya hak kazanmıştır.

Financial Times 2013’e göre, MSc Management programı İngiltere’de 1. dünyada ise 12. sırada yer almıştır. 2014 Financial Times MBA Anketinde ise Imperial MBA programı İngiltere’de 8. , Avrupa’da 15. ve dünyada 49. sırada yer almıştır.

Üniversitenin öne çıktığı diğer alanlar tıp (3.), mühendislik (2.), yaşam bilimleri (3.) ve fizik bilimleri (3.) olmak üzere ulusal düzeyde iyi performans göstermektedir.

Konaklama

Imperial College London şu anda Londra'nın South Kensington ve Chelsea bölgelerinde bulunan 20 konaklama tesisine sahiptir. Üniversite rezidanslarında lisans öğrencilerine öncelik verilerek garanti konaklama imkanı sağlanır. Daha büyük olan lisansüstü öğrencilerin çoğu özel sektörde konaklama imkanı bulmakta olup, ayarlamalar için Imperial College Özel Konaklama Ofisi tarafından yardım sağlanmaktadır.

Lokasyon

Imperial College, Londra ve Güneydoğu'da mükemmel seyahat bağlantıları olan bir dizi kampüse sahiptir. Bu kampüslerin hepsi toplu taşıma araçlarıyla kolayca erişilebilir durumdadır. Üniversitenin ana kampüsü Londra'daki Royal Albert Hall, Doğal Tarih Müzesi ve Bilim Müzesi'nin yakınında, South Kensington'da konumlanmıştır.

Üniversiteye ulaşım, İngiltere'nin en büyük üç havalimanından sağlanmaktadır. Heathrow, Gatwick ve Stansted havalimanları Imperial College için özel servisler düzenlemektedir.

Mezunlar

 • Alexander Fleming (Nobel Ödüllü Farmakolog)
 • Thomas Huxley (Biyolog)
 • H.G. Wells (Yazar)
 • Brian May (Queen grubunda Müzisyen)

Imperial College London Hakkında daha fazla bilgi

Dünyanın Dört Bir Yanından En Çok Tercih Edilen Üniversite: Imperial College London

Times Higher Education Dünyanın En Enternasyonel Üniversiteleri 2018 sıralamalarının yayınlanmasıyla birlikte Imperial College London İngiltere’nin En Enternasyonel Üniversitesi ünvanıyla taçlandırıldı.

Daha fazla oku

Londra’da MBA (İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı) Okumak için Dört Geçerli Neden

MBA, yönetimde başarılı ve sorumlu bir lider olmak için gerekli beceri, bilgi ve deneyimi oluşturmaya yardımcı olur. Londra'da MBA eğitiminin en iyi okulları bulunmaktadır.

Daha fazla oku

İngiltere’de Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği için En İyi Üniversiteler

Petrol, Gaz ve Petrol Mühendisliği dünya ekonomisi için çok önemlidir ve bu bölümün mezunları dünyanın dört bir yanındaki şirketlerden  yüksek istihdam görmektedir. Birleşik Krallık'ta Petrol, Gaz ve Petrol Mühendisliği için en iyi üç üniversite hakkında daha fazla bilgi edinin.

Daha fazla oku

İngiltere'de MBA Eğitimi Almak için Geçerli 5 Neden

İngiltere'de bir business okulundan alınan bir MBA eğitimi, dünyadaki en saygın niteliklerden biridir ve mezunlar, yerel ve uluslararası işletmeler tarafından hemen hemen her tür sektörde istihdam edilmektedir..

Daha fazla oku

İngiltere'deki En İyi Beş Üniversite

Beş yıl üst üste Cambridge Üniversitesi liderlik koltuğunu kimseye devretmedi. Aşağıda listede yer alan İngiltere’deki ilk 5 üniversite hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Daha fazla oku

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi