Bournemouth Üniversitesi
Bournemouth Üniversitesi

Rank

Bournemouth Üniversitesi Ranking

79

location

Bournemouth Üniversitesi Location

South England

Bournemouth Üniversitesi Bournemouth Üniversitesi

Rank

University Ranking

79

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Bournemouth、England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 7.8%
Öne Çıkan Bölümler Spor Yönetimi, Turizm, Business
Uluslararası Ücretler £13,750
Temel Bilgiler
Lokasyon Bournemouth、England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 7.8%
Öne Çıkan Bölümler Spor Yönetimi, Turizm, Business
Uluslararası Ücretler £13,750

Genel Bakış

İngiltere’nin güney sahilinde, Londra’ya iki saatten daha yakın bir mesafede kurulmuş olan Bournemouth Üniversitesi, son yıllarda İngiltere yükseköğreniminde en önemli ödüllerden ikisi olan 2009 Times Üniversite Rehberi ‘Yılın Üniversitesi’ ve ‘Yılın Araştırma Projesi’ ödüllerine sahiptir.

Bournemouth Üniversitesi 130 farklı ülkeden gelen 1,500’ü uluslararası olmak üzere 18,000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bölge, ülkenin en güzel sahillerinden birine sahiptir. Bournemouth Üniversitesi öğrencileri muhteşem manzaranın ve İngiltere’nin en sıcak ikliminin keyfini çıkarabilirler.

Bournemouth Üniversitesi 2013 yılında öğrenme araçlarının kalitesiyle ‘methedilen’ statüsünü kazanan ilk İngiltere üniversitesi olma şansına sahip olmuştur. Üniversite 2012 yılında bilgisayarlı animasyon alanına yaptığı katkılar ve öncü gelişim ile Geleneksel Kraliçe Ödülü’ne layık görülmüştür. Bournemouth Üniversitesi bu endüstride birden çok Oscar kazanmıştır.

Bournemouth Üniversitesi’nin iki kampüsü vardır. Poole’deki Talbot Kampüsü Bournemouth’un hemen sınırındandır. Lisans ve yüksek lisans seviyesindeki eğitimlerin bir çoğu burada verilmektedir. Landsdowne Kampüsü Bournemouth şehir merkezi ve çevresinde yayılmıştır. Bu kampüste üniversitenin konaklama birimleri ve özelleşmiş eğitim birimleri yer alır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Bournemouth Üniversitesi oryantasyondan dil ve vize desteğine varan bir dizi destek servisi sunmaktadır. Akademik Servisler departmanı ve Ask BU Öğrenci Servisi Bournemouth Üniversitesi’ndeki eğitiminiz boyunca her konuda destek sağlarlar.

Sıralama

 • 2017 Times Üniversite Rehberinde 62. sırada
 • 2017 Guardian Üniversite Rehberinde 79. Sırada yer almıştır.

2009 yılında üniversite Times Yüksek Öğretim ‘Yılın Üniversitesi’  ve ‘Yılın Araştırma Projesi’ ödüllerini kazanmıştır. 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesine göre üniversitede yapılan araştırmaların % 96’sı uluslararası düzeyde, %18’i ise dünya lideri kategorisinde incelenmiştir.

Konaklama

Bournemouth Üniversitesi eylül döneminde eğitime başlayan tüm uluslararası öğrencilere konaklama garantisi verir. Ocak döneminde eğitime başlayan yüksek lisans öğrencileri ise üniversiteye bağlı konaklama seçenekleri sunulmaktadır ancak bazı öğrencilere özel sektör konaklama seçenekleri sunulabilir.

Üniversitenin 9 yurdunda bazıları stüdyo daireler olmak üzere tamamı özel banyolu odalar bulunmaktadır. Bournemouth’un hemen dışındaki Öğrenci Köyü’nde ise 3-7 odalı evler ve stüdyo daireli apartmanlar mevcuttur.

Lokasyon

Dorset ilçesinde yer alan Bournemouth köklü bir turizm merkezidir ve İngiltere’nin dört bir yanından gelen ziyaretçileri cezbeder. 12 km’lik kumlu plajları ve güzel parkları ile ünlüdür. Bournemouth geleneksel İngiliz sahil beldesinin yoğun ve gelişen bir kentle harmanıdır.

İngiltere’nin güney kıyısında yer alan Bournemouth, Londra’ya trenle iki saatten daha az mesafededir. Londra ve çevresine uluslararası havalimanları ile kolay ulaşım sağlanır. Bournemouth İngiltere’nin en güzel plajlarına sahiptir ve temiz, bakımlı sahilleriyle Mavi Bayrak ödülüne sahiptir. Bölgedeki sayısız tiyatro, konser salonu ve sinemaların yanı sıra canlı gece hayatı, gece kulüpleri ve restoranlarıyla da ünlüdür.

Mezunlar

 • Angela Browning – Parlemento Üyesi
 • Dan O'Hagan – BBC spikeri
 • Gary Taphouse – Sky Sports spikeri
 • Karl Neilson – Televizyon Yönetmeni
 • David Amess – Parlemento Üyesi
 • Andrew Lockley – Oscar Ödüllü Kompozitör (Inception)
 • Tommy Sandhu – BBC Asian Network sunucusu
Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi